<<< menu        <<<-- wstecz

I Międzynarodowe Studenckie Warsztaty Złotnicze

W lipcu br. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania z Łodzi zorganizowała I Międzynarodowe Studenckie Warsztaty Złotnicze, w których brali udział studenci szkół złotniczych z czterech krajów: Polski, USA, Litwy i Czech oraz gościnnie prof. Robert Browning z Montclair State University z New Jersey.

Poza pracą w szkolnej pracowni (która często przeciągała się do późnych godzin nocnych) studenci poznawali również historię polskiego złotnictwa, wymieniali poglądy na tematy związane z nowoczesnym projektem złotniczym, zwiedzali galerie i pracownie. W dniu 11 lipca odwiedzili Warszawę. Dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum Narodowego mogli zapoznać się z ciekawymi obiektami polskiej sztuki złotniczej, rzadko prezentowanymi na wystawach w Muzeum. Szczególne wrażenie zrobił pierścień króla Stefana Batorego, który można było dotknąć, założyć na palec!

Następnie uczestnicy zwiedzali staromiejskie galerie: "METAL" Marcina Zaremskiego, "Galerię 32" Adama Lei, Zapiecek...




Warsztaty zakończą się wystawą prac, powstałych w pracowni WSSiP pod kierunkiem Piotra Cieciury i Jacka Skrzyńskiego. Organizatorzy i uczestnicy warsztatów zapraszają!


W imieniu Rektora, Organizatorów i Uczestników
I Międzynarodowych Studenckich Warsztatów Złotniczych:
Piotra Cieciury - dziekana Wydziału Wzornictwa i
Jacka Skrzyńskiego - Pracownia Projektowania Biżuterii
oraz Patrona Honorowego Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych...


13 lipca miałem przyjemność odwiedzić WSSiP. Naprawdę - studenci mają tu świetne warunki do nauki. Nie brakuje przestrzeni: sal wykładowych, pomieszczeń ekspozycyjnych, pracowni... Mimo, że na wszystkich kierunkach uczy się 400 studentów, dla nikogo nie zabraknie miejsca.

W szkole znajduje się dobrze wyposażona pracownia złotnicza, w której może pracować jednocześnie kilkanaście osób. Ośmiu gości warsztatów miało wręcz warunki komfortowe!

Budynek WSSiP w Łodzi
Budynek WSSiP w Łodzi

Prace studentów

 

A wieczorem gościnne progi Galerii "Christine" powitały gości zaproszonych na wernisaż. Było bardzo miło w Galerii, bardzo miło również w Łódzkim Klubie Biznesu, do którego Organizatorzy i Sponsorzy zaprosili gości na zimne piwo i poczęstunek.

Szczegóły spotkania zostaną opublikowane na łamach miesięcznika "Zegarki&Biżuteria" niebawem. A na razie zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Mariusz Pajączkowski



<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 2000 - 2003 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.