<<< menu        <<<-- wstecz

"PRZESTRZEŃ WEWNĘTRZNA" w Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym

PRZESTRZEŃ WEWNĘTRZNA
LIPIEC - SIERPIEŃ 2005

WYSTAWA TWÓRCZOŚCI
GRAŻYNY MAGDALENY CZARNECKIEJ-MAJEWSKIEJ
MICHAŁA ADAMA MAJEWSKIEGO

Wernisaż wystawy: 3 lipca 2005 (niedziela), godz. 12.00
w Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, ul. Zamkowa 2 - Dzwonnica.

GRAŻYNA MAGDALENA CZARNECKA-MAJEWSKA


inicjacja
Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy. Prace artystki znajdują się w zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.W latach 1983-2003 brała udział w wystawach zbiorowych między innymi: wystawy medalierskie w Budapeszcie, Bratysławie, Damaszku (Syria), w Galerii ZAR w Warszawie i w Gdańsku, w BWA w Toruniu, na ASP w Warszawie, w Muzeum Okręgowym w Białej Podlaskiej, w Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu, "Fidem '90 w Helsinkach oraz w wystawach Dyplom '82 w Poznaniu, IX, XII, XV Biennale Rzeźby w Poznaniu, w Galerii ZAR w Warszawie, w Salonach Rzeźby, w Salonach Zimowych Plastyki w Radomiu, w Orońsku, w Galerii "YES" w Poznaniu, w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.

WYSTAWY INDYWIDUALNE

1986 r. - "WYSTAWA RZEŹBY I RYSUNKU" - Galeria Rzeźby SBWA - Warszawa
1987 r. - "KOLOR - PRZESTRZEŃ" - Galeria Wyjście Awaryjne, Staromiejski Dom Kultury - Warszawa
1988 r. - "WYSTAWA PRAC" - Dom Literatury - Warszawa

Artystka uprawia twórczość w zakresie: rzeźby, obiektów, medalierstwa, rysunku i biżuterii. Swoje prace wykonuje w różnych materiałach: kamieniu, drewnie, ceramice i metalach kolorowych. Prace artystki są wyważone i przemyślane, widać w nich poszukiwania prawdy o człowieku, o jego wnętrzu.

MICHAŁ ADAM MAJEWSKI


wystarczy być
Ukończył Pedagogikę Kulturoznawczą w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Warszawie, studiował w Nauczycielskim Studium Podyplomowym "SZTUKA". Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz członkiem Zarządu Krajowego Zwiąku Polskich Artystów Rzeźbiarzy. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W latach 1995-2003 brał udział w wystawach zbiorowych między innymi: w Państwowej Galerii Sztuki w Legnicy, w Polskim Instytucie Kultury w Lipsku, w Galerii ZAR w Warszawie - w Salonach Rzeźby, w Muzeum Narodowym w Warszawie - Wystawa Aukcja, w XII Biennale Rzeźby w Poznaniu, w Galerii "YES" w Poznaniu, w Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym.

WYSTAWY INDYWIDUALNE

1986 r. - "WYSTAWA RZEŹBY I RYSUNKU" - Galeria Rzeźby SBWA - Warszawa
1987 r. - "KOLOR - PRZESTRZEŃ" - Galeria Wyjście Awaryjne Staromiejski Dom Kultury - Warszawa
1988 r. - "WYSTAWA PRAC" - Dom Literatury - Warszawa
1990 r. - UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYCH KONGRESACH MODY "INTERCOLOR" w Paryżu,
              prezentacja własnych koncepcji plastycznych
1991 r. - UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYCH KONGRESACH MODY "INTERCOLOR" w Paryżu,
              prezentacja własnych koncepcji plastycznych

Artysta uprawia twórczość w zakresie; rzeźby, obiektów, biżuterii, malarstwa i rysunku. Z materiałów takich jak: metale, kamienie, ceramika, skóra buduje formy przestrzenne zawierające elementy osobistej wypowiedzi. Łączy je w sposób odważny i często zaskakujący dla odbiorcy. Prace prezentowane na wystawie stanowią niewielką część dorobku twórczego artysty.

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 2000 - 2005 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.