<<< menu        <<<-- wstecz

ANDRZEJ BOSS - wystawa autorska

W dniu 30 października, w krakowskiej Galerii BIELAK, odbył się kolejny wernisaż. Tym razem gospodarzem wieczoru był Andrzej Boss, profesor łódzkiej ASP, laureat licznych konkursów złotniczych ( m.in. w Legnicy, Gdańsku i Warszawie ). To jego pierwsza autorska wystawa w Krakowie. Autor zaprezentował prace, będące przeglądem jego 20-letniej złotniczej działalności. Wcześniej niejednokrotnie publiczność mogła zobaczyć jego realizacje, ale były to pojedyncze przedmioty, prezentowane w ramach licznie odwiedzających Kraków wystaw zbiorowych.

W galerii - obok srebrnej biżuterii z kamieniami - można było zobaczyć również biżuterię eksperymentalną (tak jeżeli chodzi o rozwiązania formalne - pierścionki na dwa palce - jak i użycie nietypowych materiałów), rzeźby wykonane z naturalnych brył krzemienia pasiastego oraz obiekty komentujące tematy zajmujące autora. W tym również prace nagrodzone, znane z katalogów i konkursów złotniczych.

Dobór prac prezentowanych w Galerii BIELAK mile zaskoczył publiczność. Podkreślano bardzo indywidualne podejście Andrzeja Bossa do sztuki złotniczej, sposobu przekazu treści i perfekcyjnej realizacji.

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 2000 - 2006 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.