<<< menu        <<<-- wstecz

Jacek Ostrowski - "Geometryczne piękno"
Galeria Srebra pod Przepiórczym Koszem w Legnicy, 5 - 28 grudnia 2008

"Geometryczne piękno" to wystawa, którą od 5 grudnia oglądać będzie można w Galerii Srebra pod Przepiórczym Koszem w Legnicy. Prezentuje ona biżuterię interesującego młodego projektanta - absolwenta Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej z 2007r. - Jacka Ostrowskiego.

Artysta mieszka i tworzy w Gdańsku. W swych pracach, oprócz srebra i kryształów Swarovskiego, wykorzystuje przede wszystkim bursztyn - swoją największą pasję, inspirację i wyzwanie. Jego prace charakteryzują bardzo harmonijne połączenia geometrycznych form i chłodnego, lśniącego srebra z ciepłym w kolorze bursztynem. Bliska jest mu tendencja wzajemnego przenikania się i uzupełniania stroju i biżuterii, czego wyrazem jest kolekcja Fine Line, która swą premierę miała podczas Gali Mody i Bursztynu w Gdańsku w 2007 r.

Ta nowoczesna i awangardowa biżuteria przeznaczona jest dla odważnych i stylowych kobiet, które lubią zwracać uwagę oryginalnością i elegancką ekstrawagancją.

Artysta zafascynowany jest geometrią kształtów, symetrią i rytmiką. Ta rytmika cechuje m.in. zestaw biżuterii 4 Wave, zainspirowany iteracją fal morskich., które odwzorowane w srebrze i bursztynie przyniosły Jackowi Ostrowskiemu złoty medal w konkursie Mercurius Gedanensis w kategorii: Innowacja techniczna podczas targów Amberif 2006. Kolekcja ta została również uhonorowana nagrodą Jewellery Award 2008 w konkursie The Top 50 New Products at Showcase 2008 w Dublinie. Ale to nie wszystkie sukcesy Jacka - na swoim koncie ma on również I Nagrodę za projekt biżuterii męskiej w prestiżowym konkursie Bursztynowe Rzemiosło 2008 w kategorii Biżuteria męska w stylu retro za luksusowy zegar z bursztynową tarczą, oraz prezentację na Platformie Brand-New New Brand podczas Międzynarodowych Targach Biżuterii i Zegarków INHORGENTA EUROPE 2008.

Wernisaż wystawy, na który bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, a w szczególności biżuterii z bursztynem, odbędzie się 5 grudnia o godzinie 17.00. Wystawę oglądać można do 28 grudnia 2008 r.

foto: Jacek Ostrowski


W wigilię Św. Mikołaja (5 grudnia 2008) roku w legnickiej Galerii Srebra Pod Przepiórczym Koszem miał miejsce wernisaż wystawy Geometryczne piękno Jacka Ostrowskiego, który na to spotkanie przyjechał aż z Gdańska. Wśród pięknej i efektownej biżuterii dla kobiet publiczność uczestnicząca w wernisażu miała okazję zobaczyć m.in. nagrodzony na targach Amberif zegarek męski z bursztynową tarczą oraz bardzo stylowe i eleganckie męskie paski ze srebrnymi i bursztynowymi elementami.

Autora i przybyłych na wernisaż gości przywitał Zbigniew Kraska, dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy, a prowadzące Galerię Srebra Krystyna Trzeciak i Emilia Szelążek wręczyły artyście symboliczne przepiórcze jajo, wykonane z marmuru i umieszczone w gnieździe z sizalu - tradycyjny już podarunek dla artystów prezentujących swe prace "Pod Przepiórczym Koszem". Trwające do późnych godzin wieczornych rozmowy o biżuterii kolejny raz udowodniły, że w Legnicy znawców i miłośników sztuki złotniczej nie brakuje.

foto: Galeria Sztuki w Legnicy

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 2000 - 2008 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.