<<< menu        <<<-- wstecz

Legnicki Festiwal Srebra SREBRO 2009
STFZ. NASZ BURSZTYN

Muzeum Miedzi w Legnicy, 10 kwietnia - 17 maja 2009.


Od 10 kwietnia do 17 maja 2009 w Muzeum Miedzi w Legnicy, w ramach Legnickiego Festiwalu Srebra 2009 będzie prezntowana wystawa "STFZ. NASZ BURSZTYN". Wernisaż odbył się 17 kwietnia, a na uroczysty finisaż, który odbędzie się podczas kulminacji obchodów, zapraszamy 16 maja!

Wystawa przygotowana została przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdańska. Jej celem jest prezentacja i promocja współczesnej polskiej biżuterii z bursztynem. Na wystawie zobaczyć można prace 38 członków STFZ - zarówno tych, którzy sporadycznie używają bursztynu w swych pracach, po tych którzy specjalizują się w projektowaniu i wykonywaniu biżuterii z wykorzystaniem tego pięknego i typowo polskiego surowca biżuteryjnego.

Pokazujemy Państwu nasze codzienne normalne myślenie o bursztynie. Po prostu wystawę: "Nasz bursztyn" […] Gdy ponad rok temu pan Robert Pytlos w imieniu Prezydenta Gdańska zaproponował zorganizowanie wystawy prezentującej "bursztynowy" dorobek naszych członków, od razu zaakceptowaliśmy pomysł. Od pierwszych targów " Amberif" jesteśmy obecni w Gdańsku , wiele osób uczestniczy w organizowanych przy okazji targów konkursach i pokazach. Jestem głęboko przekonany, że to właśnie w Galerii Projektantów rozpoczęło się inne, nowoczesne myślenie o wzornictwie biżuterii z bursztynem. Wystawcy z poza Galerii co roku śmielej i w większej ilości inspirowali się tym co u nas zobaczyli, często wchodząc w kooperację, bądź zatrudniając projektantów.

Andrzej Bielak, prezes STFZ, Kraków, czerwiec 2008.


<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 1998 - 2009 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.