<<< menu        <<<-- wstecz

AMULETY - Legnica 1998
Legnica powitała gości wernisażu śniegiem... I znów spotkaliśmy się w Legnicy, który to już raz? Oj było tych razów wiele. Od dziewiętnastu lat z różnych stron Polski na początku grudnia zjeżdżają do Legnicy złotnicy na otwarcie pokonkursowych wystaw. AMULETY - tak brzmiał temat tegorocznego konkursu.

gościnne wnątrza Galerii - jeszcze spokojnie Na wystawie znalazło się ponad 60 magicznych przedmiotów chroniących przed złem, chorobami, przynoszących szczęście, powodzenie, a także bogactwo ich właścicielom. Każdy z prezentowanych amuletów niósł ze sobą informację. czasami była ona łatwa do zrozumienia, a czasami ukryta tak głęboko, że odczytanie jej nie było możliwe.

W pracach wykorzystano różnorodne materiały: srebro, tkaniny, stal, drewno, szkło. Nie zabrakło oczywiście kamieni. Tych szlachetnych ale i polnych, które tak często odnajdujemy na naszej drodze i przechowujemy na szczęście.

Gości powitał dyrektor Galerii...  nagroda główna odebrana !!! jakże miły moment - Laureaci Konkursu odbierają nagrodę

Tradycyjnie podczas wernisażu zostały wręczone nagrody. Nagrodę główną Ministra Kultury i Sztuki otrzymali Joanna i Tadeusz Jaworscy za wspaniały naszyjnik wykonany ze srebrnej taśmy, na której wybitych zostało 2000 cyfr. Prezentował się on znakomicie nie tylko w gablocie, ale także na szyi autorki.

wręczanie nagród - jakże miło otrzymywać je od przyjaciół artystów ... Szef Stowarzyszenia Farenhaita prezentuje ufundowaną nagrodę... dyskusje, opowieści - po to jest nasze spotkanie ...

Pozostali laureaci to Sławomir Fijałkowski, Agnieszka Bruzda, Jacek Rochacki, Jacek Szczepański
Tomasz Ogrodowski, Martin Pitting.

szczęśliwych autorów buło jeszcze kilku - Agnieszka Bruzda... ważne miejsce zajmują rozmowy szefów galerii z artystami ... ... było bardzo miło ...

Po części oficjalnej rozpoczął się bankiet. Było wino, smaczne jedzonko i długie dyskusje. O czym? Także o amuletach...

tekst: Agnieszka Bruzda,
foto: Mariusz Pajączkowski

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 2000 - 2003 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.