Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych jest związkiem twórczym i od 1991 roku zrzesza polskich artystów plastyków i projektantów zajmujących się sztuką złotniczą. STFZ współpracuje z licznymi stowarzyszeniami i instytucjami złotniczymi w kraju i za granicą.

 

 

Google    
Szukaj w Internecie na stronie STFZ
ARTYKUŁY - HYDE PARK

ARTYKUŁY - HYDE PARK to dział, w którym publikujemy istotne dla Stowarzyszenia artykuły, opinie i wypowiedzi autorstwa nie tylko członków STFZ.

Dział mógł powstać dzięki aktywnej współpracy twórców z redakcjami czasopism "Polski Jubiler", "Zegarki & Biżuteria" oraz "Sztuka Złotnicza", które wyraziły zgodę na publikację materiałów z numerów archiwalnych. Teksty te, ułożone zgodnie z chronologią wydarzeń, choć w części przedstawią działania STFZ i środowiska twórców na przestrzeni ostatnich lat.

Niektórych tekstów nie znajdziecie w żadnym innym miejscu - powstały wyłącznie w celu publikacji na stronach serwisu STFZ, nie zostały skierowane do druku lub pochodzą z prywatnych archiwów. Mamy nadzieję, że w całości stanowić będą istotne źródło informacji dla zainteresowanych twórczością złotniczą w Polsce ostatnich kilkunastu lat.

W tym miejscu szczególnie gorąco chcielibyśmy podziękować Jackowi A. Rochackiemu, artyście plastykowi, złotnikowi, autorowi tekstów z zakresu historii, teorii i praktyki sztuki złotniczej, zajmującego się również nauczaniem w kraju i za granicą.

Niestety, teksty będą publikowane nieregularnie :-( Serwis powstaje wyłącznie w wyniku społecznej pracy członków STFZ. Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników do współredagowania tego działu.


...jak to w lemelu...
różne złotnicze informacje Jacka A. Rochackiego  ...tytuł mówi sam za siebie!


ARTYKUŁY, INFORMACJE, RELACJE
 
 

   Szukaj w witrynie www.stfz.art.pl Szukaj w sieci

Copyright © 1998 - 2009 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.