<<< menu        <<<-- wstecz

Legnicki Festiwal Srebra 2008
SREBRNE USTA. Niech żyje humor - żart - satyra - parodia - absurd.
11 czerwca - 6 lipca 2008

Srebrne usta - to wystawa rozpoczynająca nowy cykl wystaw biżuterii w ramach Legnickiego Festiwalu Srebra SREBRO 2008, które towarzyszyć będą legnickiemu Satyrykonowi - międzynarodowej wystawie rysunku satyrycznego.

Le'Biżart - to niewymagający objaśnienia tytuł cyklu, którego wystawy będą miały charakter otwartych przeglądów. Eksponaty spełniać wszak muszą jeden warunek: być dowcipną biżuterią! Pozwolimy też, by były autorów osobistym, dowcipnym, satyrycznym czy ironicznym komentarzem do otaczającej rzeczywistości, do sztuki, do siebie samego i innych ludzi, do prawd "nienaruszalnych" i "oczywistej oczywistości".

Jednak, aby przy tym owe dzieła nie łamały Konstytucji Najjaśniejszej Rzplitej, Karty Praw UE i ONZ, Ogólnych Warunków Przewozów Towarów i zakazu fotografowania dworców PKP, przepisów o równouprawnieniu mężczyzn i kobiet, o obowiązkowych szczepieniach chomików, o zakazie zgonów w gmachu parlamentu, o dopuszczalnej ilości szczebli w drabinie, o zakazie noszenia sztucznych wąsów, które mogłyby wzbudzić chichoty w kościele a przede wszystkim prawa decydującego i nieomylnego głosu, stanowionego przez dyrektora Galerii, eksponaty będą skutecznie cenzurowane zanim obejrzą je wrażliwe oczy P.T. Publiczności.

Na początku wszystkim dowcipnisiom będzie łatwo, bo wszystkie nadesłane prace zostaną pokazane na wystawie, ale potem, gdy przegląd nabierze rozmachu, jedyne co zagwarantować mogą organizatorzy, to absolutna stronniczość ocen kwalifikujących do wystawy, w myśl zasady: ten się śmieje, kto sie śmieje ostatni. (He he he!) No to powodzenia Państwu życzymy, bardzo serdecznie.

Organizatorzy.


Woytek Rygało

Tomasz Zaremski

Sławomir Fijałkowski

Paweł Kaczyński

Marta Rudnicka

Mariusz Pajączkowski

Rafał Kozubowicz

Marcin Gronkowski

Małgorzata Kalińska

Magdalena Kieruzel

Joanna i Tadeusz Jaworscy

Jarosław Westermark

Joanna Dzienisowicz

Jerzy Jabłczyński

Adrianna Lisowska

Jarosław Kolec

Jakub Śliwowski

Iwona Piotrowska

Hanna i Remigiusz Grodziccy

Giedymin Jabłoński

Ewa Effenberg

Anna Kamińska-Ogińska

Anna Barlik

Aneta Lis-Marcinkiewicz

Andrzej Boss

Arkadiusz Wolski

Marcin Bogusław
foto: Galeria Sztuki w Legnicy

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 2000 - 2008 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.