<<< menu        <<<-- wstecz

NASZ BURSZTYN
Międzynarodowe Centrum Spotkań
Wuppertal, Niemcy, 25 listopada - 15 grudnia 2009
Ekspozycja przygotowana przez Galerę Sztuki w Legnicy

Sąsiedzi zza zachodniej granicy oglądają ekspozycję Nasz bursztyn w Wuppertalu. Wystawa od kilku dni jest prezentowana w Międzynarodowym Centrum Spotkań. Bursztynowe złotnictwo, jak zresztą każde inne, jest bardzo pozytywnie przyjmowane przez niemieckich odbiorców.

Przyczynia się do tego zapewne fakt, że mieszkańcy Wuppertalu są dobrze przygotowani do odbioru tej sztuki - legnickie wystawy (zarówno te złotnicze, jak i plastyczne) goszczą u nich co najmniej raz w roku. Kolejna odsłona sztuki złotniczej w wykonaniu legnickiej Galerii Sztuki odbędzie się w niemieckim w dniach 25.11-15.12.2009.

Nasz bursztyn to dobry produkt eksportowy, skupia prace prawie pięćdziesiątki artystów i daje przekrojowy obraz złotnictwa skupionego wokół jednego z najcenniejszych naturalnych surowców. Projekt zorganizowało STFZ, przy wsparciu Prezydenta Gdańska, a oglądali prócz Gdańszczan, Warszawiacy i Legniczanie. Galeria Sztuki zaproponowała Nasz bursztyn obok innych wystaw publiczności majowego Legnickiego Festiwalu Srebra SREBRO 2009. Pokaz gromadzi prace członków STFZ, w których użyli tego tradycyjnego surowca. Udział w przedsięwzięciu wzięli zrzeszeni od lat twórcy, jak np. Jacek Baron, Maryla Dubiel, Dorota Kos, Jacek Paluchowski, Jakub Żeligowski, Tomasz Żyłka i duety, jak np. Barbara i Andrzej Bielakowie, Zofia i Witold Kozubscy, Lucyna i Marek Nałęcz-Nieniewscy, Hanna i Jacek Zdanowscy. Artyści z właściwą sobie wrażliwością i formą pokazali co mamy "w bursztynie" najlepszego.

Wystawie głównej towarzyszy ekspozycja/oferta prac polskich artystów i projektantów, która jest adresowana do publiczności odwiedzającej Międzynarodowe Centrum Spotkań w Wuppertalu. Biżuterię tę można będzie zakupić.

Więcej o wystawach członków STFZ >>>>


STFZ.  NASZ BURSZTYN

(mały katalog)

STFZ.  NASZ BURSZTYN

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 1998 - 2009 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.