<<< menu        <<<-- wstecz

GALERIA SZTUKI W LEGNICY
19. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej - "MINIMUM"

Już w maju kolejna edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO 2010 organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy, na który prócz wiodącego konkursu składają się również wystawy ze stałych cykli, spotkania z artystami, warsztaty filmowe, akcje plastyczne, koncerty, happeningi i sesja naukowa.

Nowością programową będą międzynarodowe warsztaty złotnicze SILVER TIME dla dziesięciu artystów designerów. Trwająca przeszło miesiąc impreza artystyczna o międzynarodowej sławie odbędzie się w Legnicy w dniach 8 maja - 13 czerwca 2010.

Prócz głównego pokazu 19. Konkursu Sztuki Złotniczej Minimum, Galeria Sztuki z Legnicy planuje także ekspozycje indywidualne artystów z Polski i zagranicy w cyklu Sylwetki twórców, prezentację dwóch kolejnych Srebrnych szkół złotniczych oraz pokazy młodych twórców w ramach Debiutów. Ponadto w Legnicy będzie można obejrzeć ekspozycje pary złotników z Niemiec - Rosy i Gilberta Stach, Grupy sześć, Prezentacje 2009 (wystawę konkursową towarzyszącą warszawskim targom Złoto-Srebro-Czas) czy wystawę biżuterii ekologicznej - STFZ. Eko. Miejsce będzie miała także kolejna odsłona złotniczego BIżARTU, muzyczny wieczór Silver Jazz i sesja naukowa Granice Sztuki Globalnej.

Najważniejszym wydarzeniem festiwalu stanie się 19. Konkurs Sztuki Złotniczej, tym razem opatrzony tytułem MINIMUM. Co roku do udziału w konkursie zgłasza się kilkuset artystów złotników z różnych krajów i kontynentów, którzy przygotowują odnoszące się do tematu prace. I tym razem organizatorzy liczą na szeroki odzew środowiska złotniczego kraju i spoza jego granic. Oto jego uzasadnienie:

Według wielu badań i statystyk około 1/3 ludzi ma problemy z funkcjonalnym zrozumieniem prostych tekstów. Okazało się, że odsetek ten jest znacznie większy w przypadku tekstów wprowadzających w problematykę konkursów biżuterii artystycznej. W związku z tym przyszłoroczny temat oraz jego uzasadnienie ograniczone zostały do:

Czy naprawdę "mniej znaczy więcej" ?
(Mniej więcej)

Sławomir Fijałkowski

Regulamin konkursu Karta zgłoszeniowa

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 1998 - 2010 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.