<<< menu        <<<-- wstecz

"TAHITIAN PEARL TROPHY"

REGULAMIN
Finału Polskiej Edycji Ogólnoświatowego Konkursu.

Temat:

Uczestnicy proszeni są o podkreślenie odmian i różnorodności pereł z Tahiti. Perły Tahiti charakteryzują się bowiem mnogością kolorów i odcieni: ten nowy konkurs ma na celu wydobycie całej ich bogatej gamy zmienności.

Zapisy:

Każdy jubiler albo artysta działający w ramach firmy lub posiadający oficjalnego sponsora, może dokonać wpisu na listę uczestników w jednym z krajów, w którym organizowany jest konkurs. Spółki zagraniczne, które mają swoje siedziby i swoją produkcję w danym kraju, mają również prawo się wpisać. Mogą one zgłosić maksymalnie dwóch uczestników, z których każdy może przedstawić do konkursu tylko trzy wyroby jubilerskie.

Regulamin:

Karty zgłoszeniowe powinny zostać wysłane do dnia 10.09.01 na adres MCT, którze przekaże zgłoszenia do GIE Perły Tahiti. GIE Perły Tahiti zastrzega sobie prawo odrzucenia każdej kandydatury, która nie będzie odpowiadać wyżej określonym warunkom uczestnictwa w konkursie.

Poufność:

Wszelkie informacje zawarte w karcie zgłoszeniowej pozostaną ściśle poufne i zostaną wykorzystane wyłącznie na użytek konkursu.

Sponsorzy:

Jeżeli dany uczestnik nie ma możliwości wyprodukowania własnych wyrobów, może połączyć się ze sponsorem, którego nazwisko powinno figurować na karcie zgłoszeniowej. Rolą sponsora będzie czuwanie nad produkcją wyrobu w płaszczyźnie finansowej i/lub technicznej.

Design:

Prezentowane wyroby muszą obligatoryjnie zawierać Perły Tahiti. Dozwolone są wszelkie formy i kolory, lecz perły muszą być dobrej jakości i stanowić więcej niż 50% całkowitej wartości wyrobu i wszystkich innych użytych do produkcji szlachetnych materiałów.

Każdy wyrób musi mieć swoją nazwę.

Kategorie:

Konkurs obejmuje 10 kategorii, aby pozostawić uczestnikom artystyczną swobodę.
  • 1. Pierścionek
  • 2. Biżuteria dla mężczyzny
  • 3. Naszyjnik
  • 4. Ozdoba
  • 5. Wisiorek
  • 6. Broszka
  • 7. Bransoletka
  • 8. Akcesoria (wyrób, który może być noszony)
  • 9. Klipsy lub kolczyki
  • 10. Design
Uczestnictwo w danej kategorii:

Uczestnicy, którzy przedstawią więcej niż jeden wyrób jubilerski (maksymalnie 3) powinni je zaprezentować w trzech różnych kategoriach.

Selekcja wyrobów:

Członkowie jury będą oceniać wyroby ukończone, a nie ich rysunek, w terminie który zostanie przyjęty i podany do wiadomości w następnym piśmie. Wyroby powinny zostać przesłane (w terminach i do miejsc określonych przez organizatorów) i ubezpieczone na koszt uczestniczącego twórcy. Każde spóźnienie lub brak wyrobu będą mogły skutkować dyskwalifikacją twórcy. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo odrzucenia wyrobów nie odpowiadających powyższym warunkom.

Zwycięzcy:

Jury wybierze trzech zwycięzców z danego państwa w każdej kategorii. Zwycięzca uplasowany na pierwszym miejscu przejdzie do konkursu międzynarodowego, który rozegra się w 2002 roku. Zwycięzcy jubilerzy zostaną o tym poinformowani przez organizatorów i będą mieć zakaz rozpowszechniania wszelkich szczegółów bez zgody organizatorów.

Nagrody:

Nie zostanie przyznana żadna nagroda w formie pieniężnej. Wyroby jubilerskie, które zwyciężą będą korzystać z szerokiej kampanii promocyjnej w środkach przekazu poprzez międzynarodową prasę, będą również prezentowane w całym świecie podczas różnych imprez i wystaw w ramach kampanii reklamowej organizowanej przez GIE Perły Tahiti.

Dysponowanie wyrobami:

W przypadku, gdy dane wyroby jubilerskie zostaną wybrane na szczeblu narodowym, ich twórcy będą zobowiązani do pozostawienia tej biżuterii w dyspozycji GIE Perły Tahiti przez cały okres 2001/2002. Ma to na celu zagwarantowanie możliwości maksymalnego rozpowszechnienia samego konkursu oraz jak najszerszej prezentacji wyrobów. Pozostawienie biżuterii w dyspozycji organizatorów pozwoli im na prezentację wyrobów na różnych międzynarodowych imprezach, w których GIE Perły Tahiti przewidziało swoje uczestnictwo.

Środki wizualne:

Dla każdego wyrobu przedstawionego do konkursu uczestnicy powinni dostarczyć zdjęcia, slajdy lub CD Rom wykonane w następujący sposób:
Neutralne tło, najlepiej szare lub przyciemnione,
Surowa martwa natura eksponująca wyrób,
Ładne oświetlenie podkreślające blask, połysk i jakość pereł,
Wyrób przedstawiony bardzo wyraziście w centrum obrazu, na szerokim okalającym go tle.

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 2000 - 2003 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.