Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych jest związkiem twórczym i od 1991 roku zrzesza polskich artystów plastyków i projektantów zajmujących się sztuką złotniczą. STFZ współpracuje z licznymi stowarzyszeniami i instytucjami złotniczymi w kraju i za granicą.

 

 

Google    
Szukaj w Internecie na stronie STFZ
WSPÓŁCZESNA SZTUKA ZŁOTNICZA W TEATRZE WSPÓŁCZESNYM

Od marca roku 2006, w gościnnych salach Teatru Współczesnego w Warszawie, można oglądać wystawy sztuki złotniczej. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, która zyskała pomoc Dyrekcji Teatru w osobie Macieja Englerta, w cyklu pt.: Współczesna Sztuka Złotnicza w Teatrze Współczesnym są prezentowane najciekawsze wystawy oraz prace współczesnych artystów i projektantów. Publiczność teatralna, mieszkańcy stolicy i wszyscy zainteresowani współczesną twórczością złotniczą mogą nareszcie w Warszawie zobaczyć wystawy tak dobrze znane w innych częściach Polski: Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku, Legnicy itd.

Wiosną roku 2006 odbyły się dwie wystawy: WYBÓR `06, będący prezentacją prac 52 członków STFZ, oraz PREZENTACJE 2005 - doroczna wystawa konkursowa, organizowana przez STFZ przy wsparciu MCT i PSP oraz licznym sponsorom i fundatorom nagród. Po przerwie wakacyjnej cykl ekspozycji w Teatrze Współczesnym w sezonie 2006/2007 rozpoczęła autorska wystawa biżuterii Joanny i Tadeusza Jaworskich. Kolejne wystawy indywidualne i zbiorowe w założeniu są organizowane co ok. 6 tygodni, ale nie jest to regułą. Miło nam zawiadomić, że planowana w kwietniu wystawa prac z kolekcji Magdy Kwiatkiewicz będzie już 25 - "srebrną" ekspozycją cyklu.

Zarząd i Rada Programowa STFZ
serdecznie zaprasza członków Stowarzyszenia
do zaprezentowania swojego dorobku
lub nowych projektów
w warszawskim Teatrze Współczesnym.

Możliwe jest zorganizowanie wystawy indywidualnej, kilkuosobowej lub zbiorowej.
Kontakt w sprawach organizacyjnych:
Mariusz Pajączkowski, tel/fax: 022-666-94-28,
kom: 0-501-291-195, Mariusz@Pajaczkowski.art.pl,

INFORMACJE ORGANIZACYJNE I TECHNICZNE >>>>

KALENDARIUM WYSTAW

Wystawy, które się odbyły:

Aktualnie trwa wystawa:

Planowane wystawy:

powrót

   Szukaj w witrynie www.stfz.art.pl Szukaj w sieci

Copyright © 1998 - 2010 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.