<<< menu        <<<-- wstecz

Wystawa "WYBÓR '97" w Galerii OSTROŁĘKA

Wystawa "WYBÓR '97" powstała jako prezentacja stanu polskiego złotnictwa, a została przedstawiona w czerwcu 1997 roku w Strasbourgu, na forum trzeciej Konferencji Ars Ornata Europeana. Adresowana była do szerokiego kręgu przedstawicieli europejskich stowarzyszeń twórczych, tworzących sieć skupiającą artystów ztotników - projektantów.
Dla wielu artystów europejskich wystawa stanowita zaskoczenie, nie spodziewali się prac na tak wysokim poziomie artystycznym. Wzbudziła wielkie uznanie m.in. wysoką jakością techniczną eksponowanych prac. Od czasu prezentacji wystawy "WYBÓR '97" w Strasbourgu środowisko polskich artystów projektantów zostato uznane jako godny partner, zaś wspótpraca między wspólnymi działaniami twórczymi ma zaowocować organizacją Konferencji Ars Ornata Europeana w Krakowie w roku 2000.
Wystawa "WYBÓR '97" była prezentowana m.in. w prestiżowej wrocławskiej Galerii Sztuki Ztotniczej Aleksandry i Janusza Stanko oraz w Muzeum w Gliwicach (1998 r.).
Ekspozycja w Galerii Sztuki w Ostrołęce jest ostatnim pokazem tej wystawy. Po jej zakończeniu prace zostaną zwrócone autorom, a część z nich wzbogaci zbiory muealne w Legnicy, Gliwicach i Kazimierzu nad Wisłą.

Inicjatorem wystawy biżuterii artystycznej był prezydent miasta Ostrołęka, pan Arkadiusz Czartoryski. W gościnnych murach "Galerii Ostrołęka", znajdującej się na rynku tuż obok ratusza miejskiego, gospodarz, pan Leszek Sokoll, zapewnił naprawdę wspaniałe warunki ekspozycyjne.

Wernisaż wystawy zgromadził mnóstwo publiczności. Byli obecni przedstawiciele władz miasta (chyba w komplecie), a nawet goście z Niemiec i Węgier. Przybyłych powitał pan prezydent Arkadiusz Czartoryski i szef galerii - pan Leszek Sokoll. Bardzo serdecznie podziękowali Stowarzyszeniu za zorganizowanie wystawy, wyrazili także nadzieję, że ta wystawa jest pierwszą, ale nie ostatnią prezentacją form złotniczych w Ostrołęce. Rozmowy trwają...

Nie wszystkie prace eksponowane na wystawie są autorstwa członków STFZ. Wystawa "WYBÓR `97" powstała jako wybór prac najlepszych, w większości nagrodzonych na konkursach. Wyboru prac dokomała Rada Programowa STFZ zapraszając także członków spoza Stowarzyszenia. Lista uczestników wystawy poniżej.


pierwsza strona katalogu wystawy

LISTA UCZESTNIKÓW WYSTAWY


Barbara i Andrzej Bielak, Grzegorz Błażko, Andrzej Boss,
Agnieszka Bruzda, Jacek Byczewski, Marcin Gronkowski,
Jacek Maria Hohensee, Joanna i Tadeusz Jaworscy,
Zofia i Witold Kozubscy, Piotr Małysz, Tomasz Mayzel,
Ewa Ogrodowska, Tomasz Ogrodowski, Krzysztof Piotrowski,
Jacek A. Rochacki, Kamila Rohn, Wojciech Skowron,
Joachim Sokólski, Bogdan Jan Suchodolski, Andrzej Szadkowski,
Jacek Szczepański, Bartłomiej Tarchalski, Joanna Wajnikonis,
Jarosław Westermark, Rafał Wiśniewski, Jacek Wysokiński,
Marcin Zaremski, Tomasz Zaremski, Jakub Żeligowski,
Ewa Franczak i Stefan Okołowicz.

tekst i zdjęcia: Mariusz Pajączkowski

<<< menu        <<<-- wstecz

Copyright © 2000 - 2003 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.