Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych jest związkiem twórczym i od 1991 roku zrzesza polskich artystów plastyków i projektantów zajmujących się sztuką złotniczą. STFZ współpracuje z licznymi stowarzyszeniami i instytucjami złotniczymi w kraju i za granicą.

 

 

Google    
Szukaj w Internecie na stronie STFZ
GALERIA YES

Firma YES Biżuteria stworzyła i finansuje jedyną w Polsce niekomercyjną prywatną galerię, prezentującą najciekawsze dokonania artystów projektujących biżuterię artystyczną. Opiekę nad Galerią YES sprawuje jej założycielka Magda Kwiatkiewicz - współwłaścicielka firmy. W galerii odbyło się przeszło 60 wystaw, m.in. we współpracy z Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Firma YES Biżuteria została nominowana do nagrody w konkursie organizowanym przez fundację COMMITMENT TO EUROPE "ARTS & BUSINESS AWARDS 2006", za "stworzenie Galerii YES promującej twórczość artystyczną oraz innowacyjny charakter inicjatywy". Galeria otrzymała także nagrodę redakcji "Polskiego Jubilera" za organizację wystaw promujących polska sztukę złotniczą. Funkcję Dyrektora Galerii YES pełni Bożena Gzella-Leder.

Galeria YES jest "Galerią Rekomendowaną przez STFZ"

Celem działania galerii jest promowanie dokonań twórców i projektantów biżuterii artystycznej. Dzięki istnieniu Galerii YES zyskują oni godne miejsce prezentacji swoich prac, zaś odbiorcy niecodzienną możliwość bezpośredniego kontaktu z tą formą sztuki i jej autorami.

Tym, co wyznacza profil Galerii YES, są prezentacje biżuterii unikatowej, niekonwencjonalnej zarówno pod względem formalnym, jak i warsztatowym. Wykorzystującej oprócz szlachetnych kruszców i kamieni także inne, niekojarzące się z biżuterią, często zaskakujące tworzywa.

Galeria YES organizuje wystawy autorskie, zbiorowe oraz prezentacje pokonkursowe. Wystawy te ukazują różnorodne postawy artystyczne najciekawszych twórców, są okazją do spektakularnych debiutów. Założycielce galerii Magdzie Kwiatkiewicz - która polskiej biżuterii artystycznej poświęca dużo czasu i pasji - zależało szczególnie na tym, aby ideą tych prezentacji stało się prowokowanie do nowego postrzegania biżuterii. Bywa ona bowiem dziełem sztuki operującym własnym językiem, symbolem, znakiem, który jest formą dialogu z otoczeniem i światem.

Właścicielka Galerii YES - Magdalena Kwiatkiewicz - poza wielkim zaangażowaniem w promocję sztuki złotniczej, tworzy unikatową kolekcję współczesnej polskiej sztuki złotniczej. Dziś składa się na nią ponad 200 prac niemal stu projektantów, zarówno o uznanym dorobku artystycznym, jak i młodych twórców. W roku 2008 została na przygotowana wystawa i katalog prezentujący jej istotną część. Kolekcja była prezentowana w Poznaniu (Galeria YES) i Warszawie (Targi Złoto Srebro Czas), kolejne pokazy w przygotowaniu.

ZŁOTNICZE WYSTAWY W GALERII YES


ekspozycja na targach w Warszawie

wnętrze Galerii YES

ekspozycja na targach w Gdańsku

Galeria YES, Hotel Bazar, Al.Marcinkowskiego 10, 61-827 Poznań, tel. +48 +61 851 58 48, galeria@yes.com.pl
(strona w trakcie przebudowy)
powrót

   Szukaj w witrynie www.stfz.art.pl Szukaj w sieci

Copyright © 1998 - 2009 STFZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.